Chomutovští plavci v Ústí patřili mezi nejúspěšnější

4.5. až 5.5. se plavecký manšaft TJ Slávie Chomutov účastnil závodu Memoriál Zdeňka Vanečka v Ústí nad Labem.

Na úvod se výborně předvedla 2. místem v kategorii nejstarších Tereza Vlasáková na 100 m motýlek. Petra Jírová pak třetím místem v kategorii juniorek ve stejné disciplíně. Na 100 motýlek mezi žačkami zase druhé místo obsadila i Barbora Šurková. Vítězem juniorské kategorie se pak na motýlkářské stovce stal Lukáš Selingr. Vítězství bral mezi staršími žáky i Šimon Studnička. Šimona ve stejné disciplíně doplnil na třetím místě i Ondřej Mikš.

50 m znak přinesl 2. místo Anežky Doksanské mezi ženami. První a druhé místo mezi juniorkami pak brali Kateřina Tautrmanová a Kateřina Staňková. Honza Kubišta pak zvítězil mezi juniory na této nejkratší znakové trati. Mezi žáky na stejné trati bral druhé místo Tobias Student.

Sprinterské úspěchy pokračovaly i na kraulařské 50. V kategorii juniorek se opět prosadila Kateřina Tautrmanová vítězstvím mezi juniorkami. Její souputnice z oddílu i stejné kategorie Petra Jírová brala třetí místo ve velmi početné konkurenci. Chomutovská kraulařská naději mezi žákyněmi Barbora Šurková pak s velkým přehledem zvítězila v žákovské kategorii. Mezi chlapci pak opět předvedl parádní sprinterskou formu Honza Kubišta, který zvítězil i na této trati mezi juniory. Matěj Vokatý a Tobias Student pak brali 2. a 3. místo mezi staršími žáky.

Michaela Malinová mezi ženami zvítězila na 200 m prsa. Šimon Studnička pak na stejné trati bral první místo mezi staršími žáky.

Na 200 m polohově první dvě místa mezi ženami brali Michaela Malinová a Tereza Vlasáková. Vůbec nejrychlejší mezi chomutovskými plavkyněmi na této trati Kateřina Tautrmanová brala 2. místo mezi juniorkami, kde bylo vítězství dokonce ještě o 1 vteřinu kvalitnější čas než v nejstarší kategorii. Lukáš Selingr mezi juniory bral rovněž 2. místo. A Tobias Student pak mezi staršími žáky předvedl top výkon a zvítězil s velkým časovým náskokem téměř 8 vteřin.

Ve finále A disciplíny 50 znak obsadily 2. a 3. místo Anežka Doksanská a Kateřina Tautrmanová.

100 znak je výborná disciplína Anežky Doksanské, která to potvrdila a brala 2. místo mezi ženami. Kateřina Staňková a Kateřina Tautrmanová braly 2. a 3. místo mezi juniorkami. Mezi muži se stal vítězem Michal Werschall na znakařské stovce. Vítězem se stal také Tobias Student mezi staršími žáky. Ve stejné kategorii skončil 3. Pavel Ličko.

Na prsařské padesátce uspěli Šimon Studnička a Petr Ječmen v žákovské kategorii, kde získali první a třetí místo. Ve finále mezi ženami brala 3. místo Michaela Malinová.

Barbora Šurková zase brala 2. místo mezi žačkami na 50 motýlek. Vítězem žákovské kategorie stejné disciplíny pak byl Šimon Studnička, třetí místo bral Tobias Student. Lukáš Selingr mezi nejlepšími ve finále bral 3. místo.

Kateřina Tautrmanová a Kateřina Staňková získaly 2. a 3. místo na 200 volný způsob. Bára Šurková pak ve výborném čase zvítězila mezi žákyněmi a její čas by stačil i na vítězství mezi juniorkami i ženami, když předvedla nejlepší výkon napříč všemi kategoriemi.

Lukáš Selingr přidal další vítězství na kraulové dvoustovce mezi juniory a jen těsně nestlačil svůj čas pod 2 minuty, což je hranice na dlouhém bazénu pro opravdu mimořádné plavce. Zvláště mezi juniory. Matěj Vokatý pak bral vítězství mezi žáky na stejné trati, následován Ondrou Mikšem na druhém místě.

Královská disciplína 100 m volný způsob přinesla vítězství Šimonovi Studničkovi mezi žáky. Druhým nejlepším pak byl Tobias Student. Kateřina Tautrmanová ve finále brala dělené druhé místo na stejné trati.

Tereza Vlasáková dokázala být nejrychlejší ženou na 200 m motýlek, když zvítězila nejen mezi ženami ale napříč všemi kategoriemi. Barbora Šurková pak brala 3. místo mezi staršími žačkami. Lukáš Selingr předvedl další parádní výkon a s velkým náskokem zvítězil mezi juniory na této laktátové specialitě, když předvedl nejlepší výkon dne i proti mužům. Výborný výkon předvedl i Tobias Student, vítěz v žákovské kategorii.

Michaela Malinová uspěla i na další prsařské trati, když brala 3. místo mezi ženami na 100 m prsa. Nepřekvapivě uspěl i Šimon Studnička, který zvítězil mezi žáky. Na třetím místě pak skončil Matyáš Korous.

Na znakařské dvoustovce obsadily první dvě místa mezi ženami Anežka Doksanská a Kateřina Nevolová. Nicméně vůbec nejrychlejší z chomutovských plavkyň na této trati byla Kateřina Staňková, která zvítězila mezi juniorkami. Michal Werschall zvítězil mezi muži a Jakub Jezbera bral ve stejné kategorii druhé místo. Tobias Student se pak stal šampionem mezi žáky na stejné trati, třetí místo bral v jeho kategorii Pavel Ličko.

Chomutovští plavci patřili na Memoriálu Zdeňka Vanečka mezi nejúspěšnější výpravy vůbec. Opět se ukázalo, že máme velké naděje v ročníku 2010, který skvěle reprezentovali zejména vítězové svých kategorií Šimon Studnička, Tobias Student a Barbora Šurková, kteří patří mezi to nejlepší, co tato věková kategorie nabízí na úrovni celé ČR. Ale výborné výkony předvedli i junioři v čele s Lukášem Selingrem, Kateřinou Tautrmanovou, Kateřinou Staňkovou a Honza Kubišta. Dobrou práci však odvedl velký počet plavců z celého chomutovského týmu. Všichni jmenovaní v tomto článku si zaslouží poděkování za vynikající reprezentaci našeho klubu.