Mistrovství ČR v plavání v kategorii OPEN Ústí n. Labem

Mistrovství ČR v plavání v kategorii OPEN Ústí n. Labem

V Ústí nad Labem proběhlo letní M-ČR v plavání kategorie open, kde náš klub Slávii Chomutov reprezentovalo celkem třináct závodníků, šest mužů a sedm žen. Kategorie jsou vypsané pro ročníky 2011 a starší.

Nejúspěšnějším plavcem byl Tomáš Franta, který ve finále A získal stříbro na 50m znak a na 100m znak bronz.

Dalším úspěšným plavcem byl Lukáš Selingr, který se jako junior dostal do finále A na 200m motýlek a zde obsadil 5. místo a co bylo nejvíc potěšující na jeho výkonu, že splnil limit do juniorské reprezentace pro sezónu 2023-2024. Velká gratulace Lukášovi. V ostatních disciplínách plaval na úrovni finále A tzn. 1. – 8. místo a B 9. – 16. místo.

Překvapením byly výkony Michala Werschalla, který se na 100 a 200m znak probojoval do finále B, když obsadil 16. a 12. místo.

Už jen účast na tomto Mistrovství je velká odměna pro plavce věkové kategorie starších žáků Šimona Studničky a Tobiase Studenta. Oba jsou ročník 2010 a to znamená velký potenciál do příštích let.

Posledním účastníkem z řad mužů byl Jakub Jezbera, kde platí že dostat se na šampionát je úspěchem, protože na M-CŘ mohlo startovat 56 až 64 plavců v každé disciplíně.

U děvčat byla nejúspěšnější Anežka Doksanská, která obsadila 9. místo na 1500m volným způsobem a v ostatních disciplínách plavala vždy ve finále B (12. až 16. místo).

Stejně jako Anežka obsadila i Tereza Vlasáková 9. místo díky účasti ve B finále v disciplíně 100m motýlek.

Michaela Malinová se na 50m a 100m prsa dostala do finále B, kde obsadila 10. a 12. místo. Míša se také nedávno stala v Jablonci nad Nisou akademickou mistryní ČR v prsařském způsobu. A tudíž jí patří velká gratulace i k tomuto úspěchu.

Pro ostatní děvčata také platí, že samotná účast na M-ČR je velkým úspěchem. A to pro Kateřinu Tautrmanovou, Kateřinu Nevolovou a Barboru Šurkovou, která je dokonce starší žačka ročník 2010.

I štafety zaznamenaly pro náš klub výborná umístění od 6. do 12. místa. Při účasti více jak 100 klubů z ČR je to dobrou vizitkou.

Velké poděkování plavcům za reprezentaci klubu, ale i města Chomutova a také velké poděkování patří i trenérům za přípravu Jaroslavu Jezberovi st., Martinovi Studentovi a Jiřímu Rezkovi.

Novopečený reprezentant Lukáš Selingr
Sestava Slávie Chomutov na LMČR OPEN 2024
Tomáš Franta na stupních vítězů 50 Z
Reprezentant Lukáš Selingr předvádí skvělé výkony na motýlkářských tratích a v tempařských disciplínách volného způsobu na tratích 400 a 800 m