Čtyři zlaté z Letního M-ČR  juniorů v Praze

Čtyři zlaté z Letního M-ČR  juniorů v Praze

Celkem 11 plavců z chomutovské TJ Slavie se zúčastnilo Letního Mistrovství ČR v 50m bazénu v Praze-Podolí.

Plavalo se v kategoriích starších juniorů ročník 2006-2007 a mladších juniorů ročník 2008-2009.

Už jen vybojovaná účast na tomto mistrovství je úspěch jednotlivých plavců, při plnění tréninkových dávek v průběhu plaveckého roku.

V kategorii starších juniorek plavaly a své starty z rozplaveb přetavily do odpoledních finálových závodů, tzn. vždy mezi 8 nejlepších – Anežka Doksanská a Tereza Vlasáková. Ostatní plavci skončili mezi 10. a 20. místem startovního pole a byli to Filip Kurial, Jakub Jezbera, Michal Werschall a Kateřina Nevolová.

V kategorii mladších juniorů na tomto šampionátu dominoval Lukáš Selingr, který ze svých šesti startů získal neskutečné čtyři zlaté medaile a to v těžké kombinaci 400m kraul a po cca 15 minutách na 100m motýlek a to ještě ve skvělém čase 57,73. Další dvě zlaté medaile získal za 200m motýlek a 800m kraul.

Lukáš svými výkony složil plaveckou maturitu a už teď se zařadil mezi nejúspěšnější plavce našeho klubu v juniorské kategorii.

Z ostatních plavců se do odpoledního finále podívali Jan Kubišta a Kateřina Tautrmanová. Dále pak mezi 10. a 20. místem se pohybovaly Kateřina Staňková a Petra Jírová.

Tento šampionát byl pro náš klub v této kategorii po delším čase hodně úspěšný a to díky již zmíněným 4 zlatým kovům Lukáše a ta čtvrtá medaile padá i na vrub všech ostatních plavců Slavie, protože díky jejich povzbuzování získal zlato na 800m kraul v druhém nejdelším bazénovém závodě z rozdílem jen 13 setin sekundy.

Tyto skvělé výsledky jsou odměnou za práci trenérů Jaroslava Jezbery st. a Martina Studenta a pro celý klub Slavie Chomutov, který důstojně reprezentoval město Chomutov, kterému tímto děkujeme za podporu.

Fotky z povedeného mistrovství naleznete ZDE.

4násobný novopečený Mistr republiky Lukáš Selingr