Olympiáda dětí a mládeže 2024 České Budějovice

Olympiáda dětí a mládeže 2024 České Budějovice

Posledním závodem úspěšné sezóny 2023-24 plavců TJ Slavie Chomutov  v kategorii staršího žactva 2010-11, byla Letní olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích. Tato akce byla pojata Jihočeským krajem jako pořadatelem tak, že návaznost na Olympiádu 2024 v Paříži měla už při zahájení her. Hry byly zahájeny na řece Vltavě a už tam je podobnost s Paříží a zahájení her na řece Seině.

Z našeho klubu do nominace Ústeckého kraje, bylo zařazeno celkem šest sportovců a to nejvíc ze všech plaveckých klubů v kraji. Už jen toto je výbornou vizitkou práce v našem klubu. Naši plavci byli zároveň nejúspěšnější v počtu získaných medailí, ale i v počtu získaných bodů za umístění na prvním až čtrnáctém místě. Z celkem 38 získaných medailí Ústeckého kraje si vyplavali naši plavci neskutečných 24 v individuálních a štafetových závodech. Systém závodů byl stejný jako na Mistrovství ČR, kdy se dopoledne plavaly rozplavby a odpoledne finále rozdělené finále pro nejlepších osm plavců ročníků 2010 a 2011.

Tobias Student byl nejúspěšnějším plavcem v rámci Olympiády a to se ziskem 7 zlatých (2 ze štafety) a 1 stříbrné medaile. V každém startu podával skvělé výkony a po zásluze byl odměněn.

Šimon Studnička byl druhým nejvýraznějším plavcem Olympiády a to ze ziskem 6 zlatých /3 ze štafety/ a ještě získal 1 stříbrnou a 1 bronzovou medaili. Své výkony, v krásném českobudějovickém 50m bazénu, kopíroval z úspěšného letního mistrovství ČR.

Barbora Šurková byla po nevydařeném mistrovském závodě v Olomouci hodně zklamaná, kdy v individuálním závodě nezískala ani jednu medaili. Na Olympiádě ale předvedla to, co víme, že v ní je. Získala celkem 6 medaili 2 zlaté /1 ze štafety/, 2 stříbrné /1 ze štafety/ a 2 bronzové medaile.

Matěj Vokatý získal celkem 2 zlaté medaile, které byly ze štafet a byl jedním z pilířů štafet Ústeckého kraje. Probojoval se taky do jednoho finále kde bohužel obsadil nepopulární 4. místo a všechny své ostatní starty proměnil v umístění TOP 10.

Ondřej Mikš, který byl taky po zásluze zařazen do týmu Ústeckého kraje, si ve svých startech vyplaval finále v jedné z disciplín a skončil na krásném 5. místě. V ostatních disciplínách přispěl velkou porcí bodů do hodnocení krajů.

Tomáš Vachulka byl také platným členem ústecké výpravy.  Vybojoval dvě finále ve svých nejlepších disciplínách a tam skončil vždy na 8. místě. V dalších startech i on získal mnoho bodů v hodnocení krajů.

Tato akce byla poslední v této letní sezóně, která byla veleúspěšná!!!

Práce trenérů Jezbery J. st., Studenta M. a Rezka J., byla po zásluze odměněna výsledky našich plavců. Poděkování patří i ostatním kolegům trenérům. Velké díky si zaslouží Město Chomutov a všichni, kteří nás podporují.