Ohlédnutí za účastí chomutovských plavců na Letním Poháru České republiky 2024

Ohlédnutí za účastí chomutovských plavců na Letním Poháru České republiky 2024

LPČR desetiletých se konal v Trutnově, 22. 6. 2024 na osmidráhovém bazénu. Chomutovští plavci, kompletně členové Sportovního družstva „B“, se zúčastnili v počtu sedmi borců:

Ema Federselová, Kristián Karhan, Alice Kostolná, Jan Kundrát, Ella Růžková, Tereza Meinlová, Lea Sládečková. Osmý kvalifikovaný, Ondřej Vurbs, se kvůli doléčení ze závažné nemoci zúčastnit nemohl.

Závěrečná říprava na vrcholný závod chomutovského družstva byla do značné míry zkomplikovaná neúčastí některých závodníků na tréninkách. Důvody neúčasti byly jednak úrazy a jednak školní akce, které závodníky vyřadily ze závěrečné fáze přípravy.

Přesto podalo naše družstvo velmi solidní výkon. Už před závodem bylo zřejmé (porovnáním v celostátním žebříčku), že si pro medailová umístění neřekneme.

K výsledkům:

Všichni zúčastnění byli přijati na všechny přihlášené disciplíny, tj celkem na 41 startů. Při vlastních závodech si všichni vytvořili kvalitní osobní rekordy a proti předpokladu se posunuli vzhůru výsledkovou listinou. Získali jsme 10 umístění do 10. místa. 18 x umístění mezi 11. a 20. místem, a to ze 40 startujících. 12 x jsme obsadili umístění  v druhé polovině výsledkové listiny, postihla nás i jedna diskvalifikace.

Vzhledem k velmi dobré výkonnosti družstva jsme mohli postavit kvalitní štafety. Štafeta 4 x 50 m PZ se umístila na třetím místě a vybojovala pro chomutovské plavce bronzovou medaili. Podotýkám, že se tak stalo z desátého místa na startovní listině. Po velmi náročném odpoledním programu se štafetě na 4 x 50 m VZ podařilo umístit na pátém místě, přičemž medaile nám unikla u pouhou jednu vteřinku.

Celkově hodnotím účast družstva Slávie Chomutov jako vydařenou.

Petr Neumann, trenér