MČR dvanáctiletého žactva ve Znojmě

MČR dvanáctiletého žactva ve Znojmě

8.-9.6.2024 odjelo 6 chomutovských plavců v doprovodu svých trenérek Danou Jezberovou a Milenou Neumannovou poměřit své síly s nejlepšími plavci z celé republiky. Konkrétně pak Stela Klánová, Jana Legnerová, Veronika Košatová, Valerie Jaklová, Klára Steckerová a Matouš Douša.

Všichni si vyplavali několik osobních rekordů, přestože před dvěma týdny si udělali plno osobáků na Krajských přeborech v Rumburku a to je posunulo z nalosovaných míst o několik příček výše. Někteří plavci měli smůlu a tento půlrok je pronásledovaly nemoci a úrazy.

Právě Stela Klánová byla mnoho týdnů opakovaně nemocná, přesto se dokázala dostat mezi dvacítku nejlepších plavců celkem 3x a to i v těžké disciplíně 200m motýl, kde si udělala 3s osobák a postoupila o 15 míst výše.

Veronika Košatová byla mezi 20 ti nejlepšími 4x a z toho se probojovala ve svých parádních znakových disciplínách mezi desítku nejlepších. A to na 100 Z sedmá a na 200 Z v osobním rekordu dokonce pátá.

Jana Legnerová byla do dvacítky 5x, vše v osobních rekordech. V těžké disciplíně 400 PZ si udělala osobák 14s a umístila se na úžasném 6. místě.

Také Matouš Douša byl do dvacítky v oblíbeném znaku 2x, také v osobácích, i když na 200 Z byl nakonec diskvalifikován, Z bronzové medaile se chvíli radovala děvčata ve štafetě 4×50 PZ ve složení Stela, Veronika, Jana a Klára , ale bohužel jeden rozhodčí viděl špatnou předávku a naše štafeta byla také diskvalifikována. Takže z velké radosti nakonec velký smutek. Ještě štafeta 4×50 VZ  ve složení Stela, Veronika Jana a Valerie skončila na krásném čtvrtém místě. Nyní již víme, že máme silný ročník děvčat, které dokáží zaplavat ve velké konkurenci třetí nejrychlejší čas a v zimním MČR se pokusíme toto umístění potvrdit nebo zlepšit.