Čtyřicetpět medailí z Jarního krajského přeboru mladšího žactva

Čtyřicetpět medailí z Jarního krajského přeboru mladšího žactva

V sobotu 1. června se konal v Litoměřicích Jarní krajský přebor mladšího žactva  pro Ústecký kraj . Pro desetileté a jedenáctileté plavce je to kvalifikační závod na Pohár České republiky. Pro devítileté a mladší plavce je to vrchol sezóny. Dvacetdva chomutovských plavců bojovalo o nejlepší umístění a o to stát se krajským přeborníkem. Osmi plavcům se to podařilo. Celkem plavci ze Slavie získali 19 titulů krajského přeborníka, 10 druhých míst a 16 třetích míst.

Mezi nejmladšími tedy devítiletými závodníky dominoval Mikuláš Douša, který se stal čtyřnásobným krajským přeborníkem a to na tratích 100m znak a polohovým způsobem, na 50m motýl a 200m kraul. Mezi dívkami zazářila Klaudie Karhanová, která na 100m znak a prsa se stala krajskou přebornicí a na kraulové 50m a 100m si doplavala pro bronz. Na stupně vítězů se probojoval a třetí místo na 100m prsa si vyplaval Mikuláš Masopust.

Nadějnou kategorii jsou určitě naši desetiletí plavci. Dvojnásobným krajským přeborníkem se stal Jan Kundrát, který na 400m volným způsobem si vylepšil svůj osobní rekord o 30s  a po velkém boji se stal  krajským přeborníkem.  Druhý titul si vyplaval na 200m polohově, kde své maximum vylepšl o 9s. K těmto skvělým výkonům přidal ještě jedno druhé (100m polohově) a jedno třetí místo (100m prsa). Velké zastoupení máme mezi děvčaty. Krajskou přebornicí na 100m prsa se stala Tereza Mainlová. Na poloviční trati skončila na druhém místě  a k tomu přidala dvě bronzové medaile na 50m znak a 100m polohovým způsobem. Kompletní sbírku medailí si z Litoměřic odvezla Ela Růžková. Titul si vyplavala na 100m motýl, druhá skončila na 200m polohovým způsobem a bronz brala za 50m motýl. Co start to medaile,  je vizitka Alice Kostolné, která získala čtyři druhá místa ( 100m znak, 100m polohově, 100m kraul a 50m motýl) a dvě třetí místa v kraulových disciplínách 200m a 400m. Jednu bronzovou medaili na 50m prsa vybojoval Kristián Karhan.

Poslední kategorií byli jedenáctiletí plavci. V této kategorii máme spoustu nadějných plavců. Nejlépe se dařilo Ondřeji Kynclovi, který se stal pětkrát krajským přeborníkem a to v disciplínách 100m a 200m znak, 100m a 200m polohovým způsobem a 100m kraul. Druhý skončil na 50m kraul. Třikrát na nejvyšší stupínek vystoupil i Jáchym Křeček, který si titul vyplaval na 50m kraul, 50m motýl a 200m kraul.Do své sbírky si ještě přidal dvě druhá místa na 100m motýl a 100m kraul.

Titul na 400m kraul bral Vojtěch Rybář. Dále dokázal na dvoustovkových tratích ( prsa, polohovka a kraul) získat třetí místo. Ve znakových disciplínách( 100m a 200m) si vyplaval shodně třetí místo Filip Kopta. Jednou bronzovou medailí se blýsknul na 400m kraul Petr Weinhöfer.

Nyní se desetiletí plavci budou připravovat na Pohár ČR, který se koná v Trutnově a jedenáctiletí pojedu změřit síly do Jablonce nad Nisou.