Plavecké žně na Hané

Plavecké žně na Hané

Plavci TJ Slavie Chomutov se v proběhlém víkendu zúčastnili Mistrovství ČR staršího žactva ročníků 2010 a 2011 v Olomouci. Z 89 klubů celé ČR, které byly po přihláškách přijaty, vždy startovalo v každé disciplíně a ročníku jen 24 nejlepších plavců. Už jen účast a přijetí do nějaké z disciplín byl pro plavce velký úspěch a z našeho klubu se na toto mistrovství dostalo nejvíc plavců z celé republiky a to celkem 16. Všichni naši plavci zaplavali na svém vrcholném závodě mnoho nejlepších osobních výkonů a hlavně jsme tam byli jako tým, který se navzájem povzbuzoval a každý přál úspěch svým plaveckým kolegům z týmu a bylo moc krásné vidět naše borce bojovat do posledních metrů v každé své disciplíně.

Největší úspěchy získali dva borci našeho klubu a byli zároveň nejlepšími plavci na šampionátu ze všech zúčastněných. Byl to Tobias Student, který se stal trojnásobným mistrem ČR v těžkých disciplínách 400m polohový závod, 200m motýlek, 200m polohový závod, stříbro vyplaval na 200m volný způsob a dva bronzy na 400m a 1500m volný způsob. Tobias předváděl neskutečné výkony a byl po zásluze odměněn.

Tím druhým borcem je Šimon Studnička, který je rovněž trojnásobným mistrem ČR a to ve dvou nejtechničtějších disciplínách 100m a 200m prsa. Další titul získal v disciplíně 100m motýlek, stříbro si vyplaval na 200m motýlek a z bronzu byla medaile z disciplíny 200m polohový závod. Šimon rovněž plaval neskutečně, zaplaval skvělé výkony a ty ho posunuly k těm nejvyšším metám.

Ondřej Mikš skončil nejlépe na bramborové pozici v těžké konkurenci na 1500m volným způsobem a ve všech svých ostatních závodech byl vždy do 10. místa. A předvedl se jako velký bojovník.

Barbora Šurková byla nejvíc smutná ze 4. místa na 50m volný způsob, kdy od medaile byla hodně blízko, jinak měla všechny své starty také do desítky nejlepších.

Matěj Vokatý byl dalším naším plavcem, který získal nejvíc umístění do 10 místa startovního pole a má velké předpoklady být i na místech medailových.

Umístěni v top deset pak měli ještě další naši skvělí borci Matyáš Korous, bratři Ječmenové Lukáš a Petr, Pavel Ličko a Tomáš Vachulka.

Ostatní naši plavci získali body v disciplínách, kde se udělují body od prvního do patnáctého místa a našemu klubu hodně pomohly do hodnocení nejlepších oddílů v ČR a byli to Adéla Tůmová, Daniel Gončar, Jakub Sýkora, Oliver Vymětal, Damián Pecháč, Václav Veverka.

Třešničkou na dortu jsou vždy závody štafet, tam bylo naše zastoupení v podobě čtyř startů a to štafeta kluků na 4x50m polohový závod a 4x50m volný způsob, kdy naši hoši nedali nikomu šanci a stali se Mistry ČR. Štafetu tvořili Matěj Vokatý, Ondřej Mikš, Šimon Studnička a Tobias Student.

Ve štafetách mix ,kde plavou dvě děvčata, tedy Adéla Tůmová s Bárou Šurkovou a dva kluci Šimon Studnička a Tobias Student, jsme získali stříbro na 4×50 m polohový závod, kde nás jen pár desetin dělilo od zlata a v úplně posledním závodě celého šampionátu to byla štafeta 4×50 m volný způsob mix, kde opět se můžeme pyšnit slovem “Mistři” a to Matěj Vokatý, Šimon Studnička a Adéla Tůmová a Barbora Šurková.

Při spočítání všech bodů za umístění jednotlivých závodníků na tomto Mistrovství ČR, jsme se stali nejlepším klubem celého Mistrovství ČR.

Naše prvenství a to výrazné před všemi ostatními kluby v ČR je pro nás velkou výzvou v další práci, protože obhajovat je vždy těžší. Veliké díky si zaslouží samozřejmě trenéři Jezbera Jaroslav st., Student Martin a Rezek Jirka. Musíme samozřejmě poděkovat i rodičům, že nám své děti svěřili do hodně náročné tréninkové péče.

Velké poděkování patří městu Chomutov, které nás podporuje a v jeho zařízení trénujeme a všem ostatním, kteří nás podporují a nebo jen drží palce.

Sezóna nám plavcům ještě pokračuje nadcházejícím Mistrovstvím ČR open v Ústí nad Labem a na závěr pak Olympiádou dětí a mládeže, která se uskuteční v Českých Budějovicích v posledním červnovém týdnu.