Chomutovští plavci vyrazili na dálkové plavání a hned se stali nejúspěšnějším týmem závodu

Chomutovští plavci vyrazili na dálkové plavání a hned se stali nejúspěšnějším týmem závodu

V sobotu 29. června 2024 vyrazili plavci Slavie Chomutov po čtyřleté pauze na závod v dálkovém plavání. Závod se plaval na Boleveckém rybníku v Plzni. I přesto, že začaly  prázdniny se těchto závodů zúčastnilo 29 plavců, které ještě doplnili tři trenéři (Jaroslav Jezbera st., Jiří Rezek a Blanka Vymětalová). Pro většinu plavců to byla první zkušenost na otevřené vodě a hned si zkusili trať 3km. Tohoto úkolu se zhostili opravdu výborně. Počasí nám vyšlo bravurně ( 25,7 stupňů ) a teplota vody byla také dobrá ( 25,2 stupně).

Naši nejmladší účastníci, chlapci 2013 si doplavali pro první tři místa. Jáchym Křeček po skvělém finiši zvítězil před Vojtěchem Rybářem o necelou sekundu. Třetí doplaval ve skvělém čase i Filip Kopta.

V kategorii starších žáků zvítězil Tomáš Vachulka o 45 sekund před druhým plavcem. Ve stejné kategorii žaček si stupně vítězů vyplavala Jana Legnerová, která skončila třetím místě.

V kategorii kadetů zvítězil Tobias Student, který zaplaval trať pod 40 min a byl nejrychlejší ze všech plavců na této trati napříč kategoriemi. Třetí skončil Šimon Studnička.

V kategorii mužů si doplaval Lukáš Selingr pro druhé místo a Jakub Jezbera pro místo třetí. Podobně se vedlo i v této kategorii ženám. Na místě druhém skončila Kateřina Tautrmanová, která o jednu vteřinu porazila třetí Terezu Vlasákovou.

 V kategorii 40-45 let si vyplaval třetí místo i trenér Jiří Rezek .

V neděli se zúčastil těchto závodů i Ondřej Záruba, který si zaplaval trať 5km a který se pravidelně účastní závodů ČP v dálkovém plavání v rámci kategorie MASTERS.

Všem plavcům moc gratulujeme, protože dokázali, že jim to plave i mimo bazénové stěny.