Tři plavci Slavie se probojovali do finále na 200 PZ v kategorii open na Západočeském poháru

Tři plavci Slavie se probojovali do finále na 200 PZ v kategorii open na Západočeském poháru

V sobotu 13. dubna vyrazili plavci Slavie Chomutov na Západočeský pohár do Plzně, kde změřili svoje síly na padesátimetrovém bazéně s ostatními závodníky z 52 klubů. Ze závodního družstva se do bojů o nejlepší výsledky zapojilo 27 plavců. Z nich se osm závodníků ve svých kategorii dokázalo probojovat až na stupně vítězů. Do finále na 200m polohový závod postoupilo 10 absolutně nejrychlejších mužů a žen bez rozdílu věkové kategorie.

Ve finále žen jsme měli dvě želízka v ohni. Kateřina Tautrmanová (2008) postupovala z rozplaveb ze šestého místa a Kateřina Staňková (2009) z místa devátého. Obě naše závodnice si ve finálové rozplavbě polepšily jak umístěním, tak i vylepšením času. Kateřina Tautrmanová skončila těsně pod stupni vítězů na čtvtém místě a Kateřina Staňková se posunula na osmé místo.Ve své kategorii si Kateřina Staňková vyplavala dvě třetí místa a to na 200m znak a 400m polohově.

Do finále mužů se probojoval jako nejmladší závodník Šimon Studnička (2010), který si v rozplavbách vyplaval devátou příčku a na stejné příčce doplaval i ve finále. Ve své kategorii staršího žactva si Šimon vyplaval ještě  v prsových disciplínách 100m a 200m, v motýlové a kraulové stovce celkem čtyři zlaté medaile. Úspěšné závody má za sebou i Tobias Student. Tento kraulový a polohovkový specialista zvítězil na 200m, 400m a 800m kraul,  na 400m polohově a k tomu přidal třetí místo na 100m motýl. Ve stejné kategorii dívek si doplavala Barbora Šurková pro dvě stříbrné medaile na 200m a 400m kraul.

V kategorii mladších juniorů si v silné konkurenci pro tři první místa doplaval Lukáš Selingr, který zvítězil ve svých oblíbených motýlových disciplínách (100m a 200m) a v disciplíně 200m kraul. To Jan Kubišta si doplaval pro medailové umístění na 100m tratích.Na znakové stovce bral stříbro a na kraulové stovce bronz.

V kategorii starších juniorů si vyplavala Tereza Vlasáková kompletní medailovou sbírku. Na trati 100m motýl zvítězila, druhá skončila na 200m motýl a na třetím místě dohmátla na 400m polohově.

Dvě medailové umístění přidala i Anežka Doksanská, která na dlouhé trati 800m kraul doplavala na druhém místě a na kraulové dvoustovce brala bronz. Michalu Werschallovi se podařilo zvítězit na 400m polohově a pro třetí místo si doplaval na trati 100m znak.

Nyní naše plavce čeká mnoho závodů. V nejbližší době starší a mladší žáky DROP CUP v Litvínově, dále Memoriál Jaroslava Jezbery,  Memoriál Zdeňka Vaněčka v Ústí nad Labem a atd.