39. Mistrovství ČR v plavání Masters

39. Mistrovství ČR v plavání Masters

Ve Zlíně na 50m bazéně se ve dnech 20.-21,4.2024 uskutečnilo Mistrovství ČR v plavání kategorie Masters a to i za účasti 5 plavců chomutovské Slavie.

Byli to Jiří Rezek, Patrik Košata, Blanka Vymětalová, Renata Jeřábková a Markéta Tučková. V konkurenci 226 plavců z ČR, Slovenska a Rakouska se naši plavci vůbec nenechali zahanbit a získali celkem 14 cenných kovů.

Nejlépe si vedl Jirka Rezek, který se stal dvojnásobným mistrem ČR a to v disciplínách 50m motýlek a 200m prsa, Dále pak získali naši plavci 5 stříbrných a sedm bronzových medailí o které se podělili  Rezek, Košata, Jeřábková a Tučková. Blanka Vymětalová ve velké konkurenci se umístila několikrát na 4. místě.

Potěšující je i zisk bronzové medaile na 4x50m polohový závod.

Na těchto závodech si naši plavci vytvořili spoustu nejlepších osobních výkonů a věříme, že ještě zvýší své úsilí v dalších tréninkových jednotkách, aby i v dalších závodech mohli být konkurencí pro ostatní.

A tímto zveme bývalé plavce Slavie k zapojení se do skupiny Masters a ne jen bývalé plavce.