Moravec, Lehnert a Rybář zvítězili na Litvínovském poháru

Moravec, Lehnert a Rybář zvítězili na Litvínovském poháru

V sobotu 7. října se konal již 19.ročník Litvínovského poháru. Tento závod má svá specifická pravidla, kde každý závodník musí startovat ve všech čtyřech disciplínách (M, Z, P, VZ) a na základě součtu FINA bodů se kvalifikuje do finále na 200 m polohový závod a kategorie ročníku 2013 na 100 m polohový závod. Slavie Chomutov přivezla celkem 40 závodníků a do konečného finále se jich probojovalo deset. Mnoho našich závodníků si vylepšilo nejlepší výkony.

Na těchto závodech dostávají šanci plavat i ti nejmladší plavci, kde za Slavii Chomutov poprvé nastoupila devítiletá Alice Kostolná, která plavala ve dvou vložených závodech. Na kraulové padesátce nenašla žádnou přemožitelku a ve velkém osobním rekordu si doplavala pro vítězný pohár. Na trati 50 m prsa dohmátla na druhém místě a opět v nejlepším dosud zaplaveném čase.

Dva finalisty jsme měli v nejmladší kategorii D (2013). Do finále na 100m polohový závod Vojta Rybář postupoval ze druhého místa a Jáchym Křeček ze třetího místa. Ve finále zabojovali a ve vyrovnaném souboji vybojoval Vojta vítězství a překonal dosavadní rekord závodu a Jáchym si doplaval pro  krásné druhé místo.

V kategorii C (2011-2012) si nejlépe vedli Adrian Lehnert, který nenašel přemožitele a postupoval z prvního místa a Tomáš Vachulka, který do finále postoupil z šestého místa. Adrian nezaváhal a ve velkém náskoku si doplaval pro první místo a překonal dosavadní rekord dvanáctiletého žactva. Tomáš skončil na šestém místě ve vylepšeném osobním maximu.

V kategorii B (2009-2010) se do finálové šestky probojovali Šimon Studnička, který postupoval z druhého místa a Tobias Student, který postoupil z pátého místa. Ve finále si Šimon doplaval pro druhé místo a jen o 18 setin za ním skončil Tobias, který si zaplaval svůj  nejlepší čas.

V kategorii A (2008 a starší) měla Slavie nejpočetnější zastoupení. Mezi ženami jsme měli tři finalistky. Terezu Vlasákovou, která postupovala ze druhého místa, Michaelu Malinovou, která šla z pátého místa a Petru Jírovou, která postoupila ze šestého místa. Ve finále se na stupně vítězů probojovala Tereza, která skončila na druhém místě a vylepšila si svůj nejlepší výkon. Michaela skončila na pátém místě a Petra na šestém. Mezi muži jsme měli jednoho finalistu a to Tomáše Moravce, který postupoval ze třetího místa. Ve finále zabojoval a zvítězil.

Další závody naše plavce čekají v Plzni a v Děčíně.