Plavci Slávie Chomutov na závodech v německém Halle

Plavci Slávie Chomutov na závodech v německém Halle

Dva plavci našeho klubu Šimon Studnička a Tobias Student reprezentovali na plaveckých závodech v německém Halle. Těchto závodů se zúčastnili v neděli po sobotních závodech v Litvínově. Plavali pouze dva starty, první byl na seznámení s bazénem 100 m motýlek a následovali jejich hlavní starty, pro Šimona 100 m prsa a Tobiase 400 m polohový závod. První si svůj závod odplaval Šimon Studnička, který zaplaval 100 m prsa v novém nejlepším osobním výkonu 1:11,34 a pak následoval Tobias na 400 m polohový závod, ve kterém si i on vytvořil svůj nejlepší osobní výkon v čase 5:00,79. Oba skvělé výkony našich plavců, jsou zároveň nejlepšími výkony třináctiletého žactva na 50 m bazéně v ČR, kdy pokořili stávající nejlepší výkony z roku 2012 a to na prsa Filipa Chrápavého a Tomáše Ludvíka na polohový závod, kteří ještě do nedávné doby byli plaveckými reprezentanty ČR. V letošním roce se už v dubnu na plaveckých závodech v Ústí nad Labem podařilo překonat nejlepší výkon ČR dvanáctiletého žactva na 200 m motýlek také na 50 m bazéně Adrianu Lehnertovi časem 2:33,08. Ještě nikdy náš plavecký klub v jednom roce neměl tři zápisy v nejlepších výkonech ČR v kategorii mladšího a staršího žactva.
Věříme, že všichni naši borci se se svou plaveckou pílí v budoucnu také posunou do řad reprezentantů ČR. Jejich trenéři Jaroslav Jezbera st. a Martin Student, jsou již teď na ně patřičně hrdí.