Chomutovští plavci si odvezli z Litoměřic 63 medailí

Chomutovští plavci si odvezli z Litoměřic 63 medailí

V sobotu 30. září se v Litoměřicích konal 7. ročník Memoriálu Luboše Kracíka . Slavie tvořila největší výpravu s 35 závodníky. Z nichž dvacet vystoupalo na stupně vítězů a bralo 63 medailí.. Hlavním závodem byla trať na 200m volným způsobem, kde chomutovští plavci měli 15 zástupců a 8 z nich bralo cenný kov.

Stoprocentním plavcem, který proměnil každý svůj start a nenašel přemožitele byl dvanáctiletý Adrian Lehnert. Ve všech svých disciplínách získal zlato. Dalšími plavci, kteří získali ve všech disciplínách cenné kovy byli Tomáš Moravec a Tereza Vlasáková, kteří třikrát zvítězili, jednou byli stříbrný a jednou bronzový. Kateřina Staňková , která třikrát zvítězila a dvakrát byla stříbrná. Tobias Student získal čtyři druhá místa a jedno třetí místo. Oliver Vymětal dvakrát zvítězil, jednou bral stříbro a třikrát bronz.

Do svých sbírek medailí si Lukáš Selinger přidal jednu zlatou, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Šimon Studnička bral dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili. Dalšími medailisty byli: Petra Jírová (třikrát stříbro), Studnička Jakub (třikrát bronz), Werchall Michal (jednou zlato, jednou stříbro), Jezbera Jakub(dvakrát bronz), Nevolová Kateřina (jedno zlato a jeden bronz), Lehnert Jakub (dvakrát bronz), Tautrmanová Kateřina (jedno stříbro, jeden bronz), Valešová Josefína (dvakrát stříbro). Jenou na stupně vítězů vyšplhali Frőhlichová Michaela, Pavel Ličko, Douša Matouš a  Košatová Veronika.

Celkově byly závody v Litoměřicích úspěšné, spousta plavců pokořila své osobní rekordy. Chomutovské plavce v nejbližší době čeká Litvínovský pohár a poté ty nejlepší plavce Plzeňské sprinty.