Medailové žně na Poháru 11letého žactva v Jablonci

V sobotu 22.6.2024 odjelo všech pět chlapců r. 2013 pověřit své síly s borci z celých Čech na největší závod sezóny – Letní Pohár jedenáctiletého žactva v Jablonci n/N. Byli to Ondřej Kyncl, Jáchym Křeček, Filip Kopta, Vojtěch Rybář a Petr Weinhöfer. Odjížděli  jsme s cílem obhájit zlatou ze zimního poháru na 50m M – což se Jáchymovi podařilo a měli jsme ambice na další 2-3 medaile, což borci splnili a přihodili jich pár navrch.

S nejlepší formou se setkal Ondřej Kyncl, který přivezl nejvíce medailí a všechny své starty ještě ozdobil osobními rekordy. Stal se třikrát mistrem Čech a jednou vicemistrem Čech. Na stupeň nejvyšší si pro zlato vystoupil tedy třikrát za disciplíny 100 Z, 100 PZ a 200 PZ a stříbrnou medaile si vybojoval 200 Z.

Našim druhým nejúspěšnějším medailistou byl obhájce zlata ze zimního Poháru desetiletých  Jáchym Křeček. Hned ve své první disciplíně 50 VZ dohmátl ve velkém osobním rekordu jako první, nejrychlejší. Cíloví rozhodčí ale dali Jáchyma na třetí místo. Takže místo radosti ze zlata byl smutek z nečekaného rozhodnutí . V druhé polovině dne se mu ale podařilo obhájil s velkým náskokem již zmiňované zlato ve své parádní disciplíně 50 M a krátce nato potvrdil své kvality na kraulové dvoustovce , kde vybojoval krásnou stříbrnou medaili. Na osmistovku , kde by získal další medaili, ale již ze zdravotních důvodů nenastoupil.

Vojtík Rybář byl namotivovaný na 100 PZ, kde byl nalosovaný na pátém místě a moc toužil vyplavat si medaili. To se mu nepodařilo. Na 400 VZ dohmátl na nepopulárním čtvrtém místě, kde se celou trať přetahoval se svým soupeřem o třetí místo. Nakonec  zmobilizoval své síly a na poloviční trati 200 VZ a v krásném závodě plaval start – cíl na třetím místě a vytoužená medaile byla na světě.

Další bronzovou medaili si hned v první disciplíně na 100 Z vybojoval  Filip Kopta v napínavém závodě, kde všechny čtyři bazény plaval na druhém místě, na cílové tabuli byl také s druhým nejrychlejším časem hned za dalším našim závodníkem Ondrou Kynclem. A opět nám nepřáli cíloví rozhodčí a dali Filipa na třetí místo, což je ale obrovský úspěch, když ze šestého  nalosovaného místa si ve velkém osobáku vyplaval bednu.

Jediný, kdo si medaili nepřivezl, byl Péťa Weinhöfer, který si ale vyplaval co start to velký osobák a završil to krásně zaplavanou osmistovkou, kde se od krajských přeborů před třemi nedělemi zlepšil téměř o třičtvrtě minuty. Trenérky, Dana Jezberová a Milena Neumannová, byly s výkony svých svěřenců nadmíru spokojené.  Nejenom že přijali všechny  naše přihlášené závodníky na všechny starty, což není samozřejmostí, ale vybojovali víc medailí, než jsme si dovolili doufat, udělali si opět spoustu osobních rekordů během tří týdnů  od krajských přeborů a zlepšili si tím i nalosované umístění.