Jáchym Křeček vybojoval medaili na Zimním poháru ČR desetiletých

Jáchym Křeček vybojoval medaili na Zimním poháru ČR desetiletých

 

V sobotu 2.prosince se uskutečnil v České Lípě Zimní pohár ČR desetiletých plavců. Ze Slavie Chomutov se nominovalo pět závodníků a to Ondřej Kyncl, Vojta Rybář, Jáchym Křeček, Filip Kopta a Petr Weinhofer. Pro všechny chlapce to byly již druhé vrcholné závody, kterých se zúčastnili. Tato skvělá parta kluků se navzájem povzbuzovala, a když se k tomu přidalo mohutné povzbuzování od rodičů, doplavali si pro spoustu osobních rekordů.

Jediným závodníkem, který se dostal na stupně vítězů byl Jáchym Křeček. Na 50 m motýl dohmátl na druhém místě v čase 0:36,00. Na dvojnásobné trati skončil na čtvrtém místě. V dalších disciplínách se vždy umístil do desátého místa. Trocha štěstí k získání medaile chyběla Ondrovi Kynclovi a Vojtěchovi Rybářovi. Oba plavci shodně skončili dvakrát těsně pod stupni vítězů a brali nepopulární bramborovou příčku. Ondra na  50m znak a 200 m kraul, Vojta na 100 m znak a 100 m polohovým způsobem. Skvěle si vedli i v dalších disciplínách a oba skončili vždy do skvělého desátého místa. Filip Kopta se umístil nejlépe na 50 m kraul, kde skončil těsně za první desítkou. Dále se umístil ještě čtyřikrát do dvacátého místa a na 100 m znak doplaval na dvacáté druhé příčce. Ve velmi silné konkurenci si Petr Weinhofer doplaval v prsových disciplínách 50 m a 100 m pro devatenácté a dvacáté místo.

Všem plavcům se podařilo překonat své nejlepší osobní výkony. Gratulujeme!