Výborné výkony chomutovských plavců na KP v Rumburku

O víkendu 18. a 19. května se v Rumburku konalo jarní kolo Krajského přeboru pro Ústecký kraj pro ročníky 2010-2012. Tyto závody jsou kvalifikační pro Letní Mistrovství České republiky mladšího a staršího žactva. Do Rumburku Slávie přivezla nejpočetnější skupinu a to 26 závodníků, kteří získali celkem 71 medailí. Osm  plavců získalo 21 titulů krajského přeborníka.

Nejúspěšnější plavkyní Slavie Chomutov se stala Barbora Šurková, která se po dlouhé rekonvalescenci vrátila ve skvělé formě. Vyplavala si  čtyři krajské tituly a to na kraulových tratích- 50m, 100m, 200m a 400m. K tomu přidala  tři stříbrné ( 100m a 200m motýl, a 400m polohově) a jednu bronzovou medaili na 200m polohově. I Matěj Vokatý se pyšní čtyřmi tituly krajského přeborníka a to na 100m, 200m, 400m kraul a 100m polohově. Druhé místo si vyplaval na 50m kraul a třetí skončil na 100m znak. Dalším několikanásobným přeborníkem se stal Pavel Ličko, který zvítězil ve svých oblíbených znakových disciplínách ( 100m a 200m) a v jedné z nejtěžších disciplín 200m motýlek. V dalších třech disciplínách vystoupal na druhý stupínek (100m a 200m polohově a na 100m motýl). Trojnásobným přeborníkem se stal i Ondřej Mikš a to na 200m a 400m polohově a na 100m motýl. V kraulových disciplínách (200m a 400m) skončil na stříbrné příčce.

Titul přeborníka na 200m prsa získal Matyáš Korous. Dále si vyplaval čtyři bronzové medaile a to na 100m prsa, 100m a 400m kraul a 200m polohově. V prsových disciplínách se prosadil Petr Ječmen, který se stal přeborníkem na stometrové trati a na dvojnásobné trati skončil na třetím místě.

Čtyřnásobným medailistou se stal Tomáš Vachulka, který titul získal ve své oblíbené disciplíně 200m znak, dvě druhá místa si vyplaval na motýlkových tratích 100m a 200m a bronz bral za 100m znak. Veronika Košatová dokázala získat titul krajské přebornice na znakové dvoustovce a na stovce brala bronz.

Šest medailí si z krajského přeboru  odvezla Jana Legnerová, dvě druhá místa získala za 400m polohově a kraul, čtyři za 200m kraul, motýl, polohovým způsobem a prsa. Čtyři medaile si odvezl Oliver Vymětal, stříbrnou na 200m motýl, a tři bronzové za 200m kraul, motýl a 400m polohově. Stejný počet medailí získala Adéla Tůmová, která si vyplavala čtyři bronzové medaile a to na 100m a 200m  polohově, 100m a 200m znak. Dvě bronzové (200m motýl a 200m znak) a jednu stříbrnou medaili (400m polohově) si vybojoval Jakub Sýkora. Daniel Gončar vystoupal dvakrát na stříbrnou příčku ( 100m polohově a 200m prasa). Dvakrát třetí skončil Matouš Douša (400m kraul a 200m znak). A jednu bronzovou medaili si odvezli z krajských přeborů Michaela Frőhlichová           (200m motýl), Kateřina Hájková (400m kraul) a Václav Veverka ( 200m prsa).

Chomutovští plavci přivezli devět medailí ze štafetových závodů. Nejúspěšnější byly štafety složené z ročníků 2010.

Štafeta „A“ 4 x50m PZ muži  ve složení Mikš O., Korous M., Ličko P., Vokatý M., brala zlato.

Štafeta „A“ 4 x50m VZ muži  ve stejném složení brala také zlato.

Štafeta „ A“ 4x50m VZ mix ve složení Mikš O., Frőhlichová M., Šurková B., Vokatý M. Byla také zlatá.

Na druhém místě skončily 3 štafety.

Štafeta „A“ 4×50 VZ ženy ve složení Frőhlichová M., Tůmová A., Legnerová J., Šurková B.

Štafeta „B“ 4X50 PZ muži ve složení Vachulka T., Ječmen P., Sýkora J., Ječmen L.

Štafeta „A“ 4×50 PZ mix ve složení Mikš O., Frőhlichová M., Šurková B., Vokatý M.

A na třetím místě skončily opět 3 štafety Slavie Chomutov.

Štafeta „B“ 4x50PZ mix ve složení Košatová V., Korous M., Ličko P., Tůmová A.

Štafeta „B“ 4x50VZ mix ve složení Korous M., Legnerová J., Tůmová A., Ličko P.

Štafeta „B“ 4x50VZ muži ve složení Sýkora J., Vymětal O., Ječmen P., Ječmen L.

Součástí Krajských přeborů v Rumburku byly i Krajské přebory dlouhých tratí, které se plavaly v neděli odpoledne. I po takto těžkých závodech plavci nastoupili na ty nejdelší tratě a skoro všichni si zaplavali své nejlepší dosavadní výkony. Chlapci na trati 1500m a 800m kraul a děvčata na 800m kraul.

V disciplíně 1500m VZ r. 2010 zvítězil a stal se krajským přeborníkem Ondřej Mikš, druhý doplaval Pavel Ličko a bronzovou příčku uhájil pro Slavii Chomutov Matěj Vokatý.

Ve stejné ročníkové kategorii na 800m VZ ženy se krajskou přebornicí stala Barbora Šurková, která se poprvé dostala pod hranici deseti minut. Třetí místo si vylavala Michala Frőhlichová, která si čas vylepšila o celou jednu minutu.

V kategorii dívek ročníku 2012 skončila Jana Legnerová na druhém místě a Veronika Košatová na místě bronzovém.

V kategorii mužů r. 2011 skončil na třetím místě Jan Hrych, který si svůj čas vylepšil o 90 sekund.

V ročníku 2012 zvítězil Matouš Douša a stal se krajským přeborníkem.

V ročníku 2013 si to mezi sebou rozdali pouze plavci ze Slavie Chomutov. S velkým náskokem zvítězil Jáchym Křeček, druhý doplaval Ondřej Kyncl a třetí místo vybojoval Vojtěch Rybář.

Již 8.-9.června čekají plavce mistrovské soutěže. Starší žactvo vyrazí do Olomouce a dvanáctiletí pojedou do Znojma. Všem budeme držet palce!