Třetí místo SlCho na Litoměřickém kalichu

Třetí místo SlCho na Litoměřickém kalichu

V sobotu 3. února se v Litoměřicích konal 26. ročník Litoměřického kalichu pro žactvo ročník 2010-2013. Za Slavii se nominovalo 28 plavců a 13 z nich dosáhlo na stupně vítězů. Pro každou kategorii byla vybraná jiná finálová disciplína a osm našich plavců se probojovalo do finále.

Mezi jedenáctiletými plavci se nejvíce dařilo Jáchymu Křečkovi, který zvítězil v disciplíně 50m motýl a na dvojnásobné trati skončil na třetím místě. Svou sbírku završil druhým místem na 50m znak. Pro tuto kategorii byla finálová disciplína 100m znak, kde skončil na čtvrtém místě. Druhým a úspěšným finalistou byl Ondřej Kyncl, který vybojoval ve finále bronzovou medaili. Druhou medaili získal za třetí místo v disciplíně 50m prsa. Filip Kopta se probojoval do finále, kde skončil na šestém místě.

Mezi dvanáctiletými děvčaty se dostala dvakrát na stupně vítězů Veronika Košatová, která brala stříbrnou pozici za 100m znak a bronz na poloviční trati.

Třináctiletí žáci sbírali bronzové umístění. Daniel Gončar na 50m prsa, Tomáš Vachulka na 50m znak a motýl, a Oliver Vymětal na 50m volným způsobem.

Finálovou disciplínou pro čtrnáctileté žactvo byl pro tento rok 100m motýl. V žácích se mezi šest nejlepších plavců kvalifikovali hned čtyři borci ze Slavie Chomutov. V dramatickém finálovém souboji zvítězil Šimon Studnička, který si ještě připsal dvě vítězství na 50m motýl a 100m prsa, na 50m prsa a 100m volný způsob skončil na druhém místě.  Na bronzové příčce ve finále skončil Tobias Student, který vystoupil na stupně vítězů v každé své disciplíně. Zvítězil na 50m znak, třikrát získal stříbro na 100m znak, 50m volným způsobem a 50m  motýl a bronz bral za 100m volným způsobem. Čtvrtým místem ve finále se blýskl Pavel Ličko, kterému se podařilo získat i bronzovou medaili na  50m znak. Posledním finalistou byl Ondřej Mikš, který skončil na šestém místě, ale i on získal stříbrnou medaili  na 50m znak. Bronzovou medaili si odvezl  Matyáš Korous za 50m prsa a Lukáš Ječmen za 100m prsa. Mezi ženami se do finále probojovala a skončila na čtvrtém místě Barbora Šurková, která mimo to dvakrát zvítězila na 50m a 100m volným způsobem a dvakrát skončila na stříbrné pozici na 50m motýl a znak.

Dařilo se i našim mixovým štafetám. Štafeta na 4x50m VZ ve složení Tůmová A., Košatová V, Kyncl O., Student T., skončila na třetím místě. Štafeta na 4X50m OPZ ve složení Tůmová A., Studnička Š., Křeček J., Košatová V., zvítězila.

V celkovém součtu bodů si naši plavci vybojovali  třetí místo. Zvítězil Plavecký klub Děčín a  druhá byla  Autoškoda Mladá Boleslav.

Více fotek na albu na Rajče.