Slávie bojovala na Zimním poháru ČR jedenáctiletých

Slávie bojovala na Zimním poháru ČR jedenáctiletých

 

V sobotu 2.prosince se uskutečnil v Domažlicích Zimní pohár ČR jedenáctiletých  plavců. Ze Slavie Chomutov se nominovalo devět plavců – Tomáš Masopust, Matouš Douša, Valérie Jaklová, Veronika Košatová, Jana Legnerová, Klára Steckerová, Josefína Valešová , Nela Zaspalová a Stela Klánová, která se nemohla z důvodu nemoci zúčastnit. Tři z nich se umístili do desátého místa.

Nejlepší umístění si vyplavala Veronika Košatová, která na 800 m kraul dohmátla na šestém místě, na 100 m znak a 100 m polohově dohmátla shodně na deváté příčce. Ještě jednou se jí podařilo se probojovat do první desítky a to na 400 m kraul. Dvakrát se do první desítky probojovala i Jana Legnerová, která nejlepší výsledek a to osmé místo získala na trati 200 m kraul, k tomu přidala devátou pozici na 800 m kraul. Dvakrát se do nejlepší desítky probojovala i Josefína Valešová a to na svých oblíbených tratích 100 m a 200 m prsa. Na 100 m byla desátá a na dvojnásobné trati osmá.

Mile překvapili Matouš Douša a Tomáš Masopust, kteří se svými nejlepši výkony probojovali mezi patnáct nejlepších plavců z Čech.

Slavie postavila i dvě štafety. Na 4×50 m polohově ve složení M.Douša, J.Valešová, T.Masopust a J.Legnerová dohmátli naši plavci na sedmém místě. Na 4×50 m volným způsobem v obdobném složení, kde J. Valešovou nahradila V. Košatová, brali devátou příčku.

Všem plavcům se podařilo překonat své nejlepší osobní výkony. Gratulujeme!