Padesát osm medailí z Podzimního krajského přeboru mladšího žactva

Padesát osm medailí z Podzimního krajského přeboru mladšího žactva

 V sobotu 18. listopadu se konal v Litoměřicích Podzimní krajský přebor mladšího žactva  pro Ústecký kraj . Pro desetileté a jedenáctileté plavce je to kvalifikační závod na Pohár České republiky. Pro devítileté a mladší plavce je to vrchol sezóny. Třicet tři chomutovských plavců bojovalo o nejlepší umístění a o to stát se krajským přeborníkem. Jedenácti plavcům se to podařilo. Celkem plavci ze Slavie získali 20 titulů krajského přeborníka, 21 druhých míst a 17 třetích míst.

Mezi osmiletými plavci si nejlépe vedl Mikuláš Douša, který získal dvě druhá místa na 100m znak a 50m motýl a dvě třetí místa na 100m kraul a 100m polohový závod. Na stupně vítězů se podařilo dosánout i Adéle Schnitterový, která obsadila v prsových disciplínách 50m a 100m shodně druhé místo.

Výbornými výsledky završili sezónu i devítiletí plavci. Dvěma tituly krajského přeborníka se může pyšnit Josef Valeš a to na 50m kraul a motýl. Na 100m kraul a polohový závod skončil na druhém místě.Ve znakových disciplínách bodoval Jan Kundrát, který na 50m bral stříbro a na 100m bronz.  Dvojnásobnou krajskou přebornici máme i mezi děvčaty a to Ellu Růžkovou. Na 50m a 100m kraul byla neporažená, na 50m motýl byla stříbrná a na 100m polohově bronzová. Další krajskou přebornicí se stala na trati 100m polohově Alice Kostolná. Na kraulových tratích 50m a 100m brala stříbrnou příčku. Ve znakařských disciplínách 50m a 100m se stala krajskou přebornicí Tereza Meinlová, která si výrazně vylepšila osobní rekordy. Emma Federselová obhájila stříbrnou příčku z Jarního krajského přeboru na 100m znak.

 Nejvíce krajských titulů vyplavali desetiletí chlapci. Čtyřmi tituly a to na 50m, 100m a 200m kraul a na 50m znak se blýskl Ondřej Kyncl. K tomuto výbornému výsledku přidal ještě jednu stříbrnou medaili na trati 100m motýl.Trojnásobným krajským přeborníkem se stal Jáchym Křeček. V disciplínách 50m a 100m motýl a 100m znak. Dvěmi druhými místy na 50m znak a 100m kraul a jedním třetím místem na 100m polohově si zkompletoval sbírku medailí. V těžké konkurenci si Vojtěch Rybář doplaval pro jeden titul krajského přeborníka to v disciplíně 100m polohově. K tomu přidal dvě stříbrné medaile na 100m znak a 200m kraul  a dvě bronzové medaile na 50m a 100m motýl. Jednu bronzovou medaili za 200m kraul si ze závodů odvezl Filip Kopta.

Jedenáctiletá Jana Legnerová zvítězila a získala titul krajské přebornice na nejdelší trati těchto závodů a to 400m volným způsobem. V disciplínách 100m polohově a 200m kraul dohmátla na druhém místě a dvě třetí místa získala za 100m kraul a 200m polohově. Krajskou přebornicí v prsových disciplínách 100m a 200m se stala Josefína Valešová, druhé místo si vyplavala na 400m volným způsobem a bronz na 200m znak. Jeden titul krajské přebornice získala Veronika Košatová, která zvítězila na 100m znak, k tomu vyplavala bronzovou medaili na 200m volným způsobem. Na stupně vítězů se probojovala i Valerie Jaklová, která si vyplavala bronzovou medaili na 100m znak. Zahanbit se nenechali ani chlapci. Tomáš Masopust získal titul krajského přeborníka na 400m volným způsobem. Do své sbírky, kterou zkompletoval, přidal druhé místo na 200m prsa a třetí místo na 200m kraul. Jeho plavecký kolega Matouš Douša si z Litoměřic odvezl dvě bronzové medaile za 200m znak a prsa.

Plavci Slávie se představili i ve štafetových závodech. Smíšená štafeta B na 4X50m volným způsobem ve složení  Nela Zaspalová, Jáchym Křeček, Valerie Jaklová a Vojtěch Rybář  brala bronz. Smíšená  štafeta A na 4X50m polohovým způsobem ve složení Veronika Košatová, Josefína Valešová, Jáchym Křeček a Ondřej Kyncl skončili na druhém místě.

Nyní čekají naše desetileté a jedenáctileté plavce Poháry České republiky. Pro desetileté v České Lípě a jedenáctileté v Domažlicích.