Malá vánoční cena Kladna 16.12.2023

Malá vánoční cena Kladna 16.12.2023

 

V sobotu 16. prosince vyrazila nevelká skupinka plavců na tradiční Malou vánoční cenu Kladna. Tohoto závodu se v posledních letech účastníme pravidelně a je to pro plavce devítileté a mladší poslední závod v daném roce. Malá vánoční cena patří mezi šest závodů Středočeského poháru nejmladšího žactva, který probíhá během celého roku. Nejmladší plavci jezdí minimálně na tři závody tohoto poháru (Rakovník, Kolín, Kladno) a získávají zde povětšinou první zkušenosti a návyky, jak závodit a co takové závodní plavání obnáší.

Šestnáct plavců ze starší přípravky a sportovního družstva B si v kladenském bazéně zaplavali většinou nejlepší osobní výkony a zakončili rok s nadějí, že v tom příštím se budou znovu zlepšovat. Pokud jim samozřejmě jejich píle vydrží. Z pohledu trenérů jsou mezi nimi talentovaní jedinci a doufáme, že se plavání budou věnovat i v dalších letech.

Mezi devítiletými se na stupních vítězů objevil Josef Valeš a Tereza Meinlová. Dále se na stupních vítězů objevila kraulová a polohová štafeta. Těsně pod nimi zůstala Ella Růžková, Ema Federselová či Adéla Schnitterová. Ostatním něco málo k stupňům vítězů chybělo, ale jak již bylo zmíněno, neustále se jako plavci zdokonalují a příslib lepších umístění u nich do budoucna je.

V Kladně jsme se důstojně rozloučili s letošní plaveckou sezónou nejmladších plavců a těšíme se na další závody a konfrontace s ostatními, jak v chomutovském, tak i jiném bazéně.

Všem přejeme hezké prožití svátků vánočních a správné vykročení do roku 2024.