Chomutovští plavci si z Děčína odvezli 36 medailí

Chomutovští plavci si z Děčína odvezli 36 medailí

V sobotu 21. října se v Děčíně konal již 6.ročník Děčínských sprintů. Z Chomutova dorazila padesáti-tří členná skupina, která si odvezla celkem 36 medailí. Těchto závodů se zúčastnili plavci ročníků 2009-2016. Našim plavcům se podařilo 157krát zlepšit maximální výkon a trenéři byli právem spokojení.

V úplně nejmladší kategorii 2014 a mladší se nejlépe vedlo Josefu Valešovi, který jednou zvítězil a třikrát si doplaval pro druhé místo. K tomu si čtyřikrát vylepšil maximální výkon. Jeho plaveckému kolegovi Mikuláši Doušovi se podařilo dvakrát vystoupat na stupně vítězů, a to konkrétně pro dvě bronzové medaile. I Mikimu se povedlo pětkrát vylepšit svůj osobák. Pro jednu, a to stříbrnou medaili na 50m znak si doplaval i Jan Kundrát. Všichni tři si vyplavali postup do finále na 50 m volným způsobem. Děvčata se také nenechala zahanbit a v této kategorii si Alice Kostolná doplavala pro dvě medaile. Pro stříbrnou na 50 m znak a bronzovou na 100 m volným způsobem. Do finále na 50 m volným způsobem se kvalifikovala Ella Růžková, která ve finále brala bronzovou medaili a ve dvojnásobné trati vybojovala stříbrnou medaili.

V druhé kategorii ročník 2013 jsme měli čtyři medailisty.  Co start, to stupně vítězů se podařilo Vojtovi Rybářovi. Odvezl si tak z Děčína tři vítězství, jedno druhé a jedno třetí místo. Čtyři medaile si domů přivezl Jáchym Křeček, který si doplaval pro tři druhá místa a jednou byl třetí. Zvítězit na trati 50 m znak se podařilo Ondřeji Kynclovi a na 100 m motýlkem a znakem bral bronzovou medaili. Své medaile se dočkal i Filip Kopta, který na 50 m motýl skončil na stříbrné příčce.

V ročníku 2011-2012 byl opět nejúspěšnější Adrian Lehnert. Pětkrát vystoupal na nejvyšší stupínek a do sbírky si odnesl pět zlatých medailí. Své hodně kvalitní doposud zaplavané časy si dokázal ještě vylepšit. Na třetí místo dosáhl na trati 100m motýl Oliver Vymětal a na stejné trati, ale mezi dívkami skončila na druhém místě Stela Klánová.

V nejstarší kategorii se do finále na 50 m volným způsobem probojoval Matěj Vokatý. V této sprinterské disciplíně dohmátl na druhém místě v čase 00:26,98. Dařilo se mu i na dvojnásobné trati, kde svým prvním výkonem pod jednu minutu vybojoval také druhé místo. V disciplíně 100 m motýl spolu soupeřili Jakub Lehnert a Pavel Ličko. Více štěstí měl Jakub, který si doplaval pro stříbrnou medaili a Pavel zaslouženě bral bronz.

Posledním medailovým úspěchem byla štafeta na 4x50m polohovým způsobem, která ve složení A. Lehnert, M. Frȍhlichová, J. Lehnert a S. Klánová vybojovala bronz.