Student a Studnička výborně reprezentovali na mezinárodních plaveckých závodech v Budapešti

Ve dnech 18.-19-5.2024 se uskutečnily v maďarském hlavním městě Budapešti plavecké závody V4 Hopes, které jsou vypsány pro kategorie mladších juniorů a juniorek ročníků 2009-2010. V každém z ročníků startovalo vždy 5 kluků a 5 děvčat. V ročníku 2010 chlapců reprezentovali ČR a Slavii Chomutov dva naši členi a to Tobias Student a Šimon Studnička a jen o málo unikla nominace Barboře Šurkové a u ní jen díky zranění, ze kterého se dlouhodobě léčila.

Závod se plaval za účasti dalších států Visegrádské 4 a to domácího Maďarska, Polska a Slovenska.
Naši oba borci skvěle reprezentovali náš klub a město Chomutov a ze své první velké reprezentace ČR si dovezli spoustu nejlepších osobních výkonů, ale i parádních osobních pocitů z účasti v prvním mezinárodním klání.
Samozřejmě došlo i na medaile a oba naši plavci získali bronzové medaile a to Tobias Student za 400m polohový závod ve vynikajícím novém osobním rekordu a Šimon Studnička byl členem polohové štafety na 4x100m, kde plaval prsařský úsek ve skvělém čase.
Věříme, že pro oba kluky to bude další motivace pro ještě větší tréninkové úsilí, které bude pro ně spojeno s účastí na Mistrovství ČR 14 letého žactva v Olomouci a také jsou členi Ústeckého kraje, která bude kraj reprezentovat na Olympiádě dětí a mládeže v Českých Budějovicích.

Šimonovi a Tobiasovi děkujeme za skvělou reprezentaci nejen ČR ale i našeho klubu!