Desetinásobná účast Slavie ve finále hlavního závodu

V sobotu 28. září se v Litoměřicích konal 9. ročník Memoriálu Luboše Kracíka. Do Litoměřic zamířila skupina 38 plavců, kteří soutěžili ve svých kategoriích. Celkem jsme získali 46 medailí a 10 plavců se probojovalo do finále hlavního závodu na 200m volným způsobem. K tomu jsme nasbírali mnoho vylepšených osobních výkonů.

V nejmladší kategorii chlapců se do finále probojoval ze šestého místa Ondřej Kyncl, který si ve finále vylepšil své umístění a skončil na nepopulárním čtvrtém místě. V ostatních disciplínách se mu také dařilo a do své sbírky medailí si přidal ještě tři stříbrné a dvě bronzové medaile.

V naší nejsilnější kategorii ročníků 2010-2011 jsme měli ve finále žáků čtyři plavce ze šesti. Nejlépe se umístil po krásném souboji Tobias Student, který obhájil druhou příčku po ranních rozplavbách. Lépe se mu vedlo na znakové dvoustovce, ve které zvítězil. Na stupně vítězů se probojoval ještě třikrát. Dvakrát si vyplaval stříbro a jednou bronz. Druhým finalistou byl Šimon Studnička, který ve finále na 200m volným způsobem skončil na třetím místě. V ostatních pěti disciplínách nenašel přemožitele a vyplaval si pět zlatých medailí. Třetím finalistou byl Matěj Vokatý, který obhájil čtvrté místo z ranních rozplaveb. Na poloviční trati získal stříbro a na znakové stovce bronz. Poslední místo ve finále v tomto silném ročníku získal Pavel Ličko, který si doplaval pro pátou příčku. Na stupně vítězů dosáhl ve své oblíbené trati 200m znak, kde skončil druhý. Zvítězit v hlavním závodě dokázala Barbora Šurková, která z druhého místa překvapila a dohmátla první. Na motýlové stovce si vyplavala třetí místo.

V kategorii 2009 a starší se do finále mužů probojoval Lukáš Selingr, který na závody dorazil z reprezentačního soustředění juniorů. I přes velkou únavu vybojoval druhé místo, ke kterému přidal ještě bronz z motýlové stovky.

V kategorii žen jsme měli ve finále tři plavkyně. Nejlépe se umístila Kateřina Tautrmanová, která dohmátla na druhém místě. Vylepšila si pozici z ranních rozplaveb, kde skončila na čtvrtém místě. Na stupně vítězů dosáhla ještě třikrát a to na bronzovou příčku. Druhou finalistkou byla Tereza Vlasáková, která skončila na třetím místě. K tomuto výkonu ještě dokázala přidat jedno vítězství na 100m motýl, jedno druhé a jedno třetí místo. Třetí finalistkou se stala Kateřina Staňková, která doplavala na páté příčce. Medailové umístění získala za znakové disciplíny, kde jak na stovce, tak na dvoustovce skončila na druhém místě.

Velkým překvapením bylo vítězství Matouše Douši na 100m motýl. V této disciplíně si zlepšil svůj dosavadní výkon o 9 vteřin. Podobně skvělým výkonem zvítězil na trati 200m polohovým způsobem i Jakub Jezbera, který vylepšil své maximum o 7vteřin. A na znakové dvoustovce dohmátl na třetím místě opět v osobním rekordu. Znakové disciplíny se povedly i Veronice Košatové, která na dvoustovce dokázala zvítězit a na poloviční trati skončila druhá.

V prsových disciplínách se dokázal prosadit Matyáš Korous, který na dvoustovce dohmátl druhý a na stovce třetí. Dvě bronzové medaile si vyplaval Jáchym Křeček, a jednu získali Petr Ječmen, Stela Klánová, Ondřej Mikš a David Rous.

Celkově byly závody v Litoměřicích úspěšné, spousta plavců pokořila své osobní rekordy. Chomutovské plavce v nejbližší době čeká Litvínovský pohár a poté ty nejlepší plavce 33.ročník Hallescher Salzpokal v německém Halle.